Öppet hus december 2023

Igår ägde årets första öppet hus rum. Elever, lärare och övrig personal slöt upp för att välkomna nya elever till Tullinge gymnasium. I gnistrande kyla serverades besökarna  lussebullar och varm dryck innan de gick vidare in i skolan för att lyssna till vad de olika programmen har att erbjuda. Det blev en lyckad kväll med många besökare. Vi ser fram emot att träffa er elever igen på skolans programdagar då det finns möjlighet att under en dag uppleva skolan och undervisningen .

Föregående bild
Nästa bild

Student 2024

  • Studentlunch för avgångselever: tisdag 11 juni kl. 11.30.
  • Utspring EKSA: onsdag 12 juni kl. 10.00.
  • Utspring NATEVO: onsdag 12 juni kl. 14.00.

Senaste nytt

Sommaren är här!

Äntligen är sommaren här med sol och värme! Vår fina skolgård inramad av grönska och blommande träd lockar så här i maj

Friluftskampen 2024

Tisdagen den 30 april gick den årliga friluftskampen av stapeln.En friluftsdag ute på Lida friluftsgård för våra elever i årskurs 3 där

Mösspåtagning 2024

Förra veckan var det mösspåtagning för årets studenter. Tal hölls av rektor Lennart Gudmark följt av studentsång. I strålande solsken och fyllda