Öppet hus december 2023

Igår ägde årets första öppet hus rum. Elever, lärare och övrig personal slöt upp för att välkomna nya elever till Tullinge gymnasium. I gnistrande kyla serverades besökarna  lussebullar och varm dryck innan de gick vidare in i skolan för att lyssna till vad de olika programmen har att erbjuda. Det blev en lyckad kväll med många besökare. Vi ser fram emot att träffa er elever igen på skolans programdagar då det finns möjlighet att under en dag uppleva skolan och undervisningen .

Föregående bild
Nästa bild

Öppet hus

Senaste nytt

Allaktivitetsdagen 2024

I fredags genomfördes Allaktivitetsdagen där skolans elever fick delta i aktiviteter som yoga, styrkelyft, klättring, poledance, padel, zumba och fjällresa till Romme.

Berzeliusdagarna

Ett stort tack för skolans bidrag som gjorde det möjligt för oss att närvara vid Berzeliusdagarna. Det var en otrolig upplevelse att

Juridik SM 2024

Under förra veckan deltog elever från Ekonomiprogrammets juridikinrikning åk3  i Juridik SM. I konkurrens med  elever från hela Sverige ägnade de en