Kontakt

Kontakta skolan

Tfn: 08-530 635 10
E-post: tullingegymnasium@botkyrka.se

Besöksadress
Alfred Nobels allé 206
146 80 Tullinge
Botkyrka

Frånvaroanmälan
Telefon: 010 – 888 70 50
Inloggning Vklass

Andreas Ekström

BITRÄDANDE REKTOR
Ansvarsområden: EK och SA

Arild Lagerkvist

BITRÄDANDE REKTOR
Ansvarsområden: NA, TE och VO

Lennart Gudmark

REKTOR

Anna Aaltonen

Undervisar i vårdämnen och psykologi
Mentor VO21

Anna Ålander

Legitimerad med behörighet att undervisa i geografi, hållbart samhälle och naturkunskap ämnesansvar: geografi och hållbart samhälle
Mentor SA22A

Ann-Katrin Nordanstål

Legitimerad med behörighet att undervisa i idrott och hälsa och psykologi
Mentor SA22B

Anita Bülow

Legitimerad med behörighet att undervisa i svenska och engelska
Mentor TE21

Caroline Kenmo

Legitimerad med behörighet att undervisa i företagsekonomi, ledarskap och organisation och svenska. Ämnesansvar: företagsekonomi
Mentor EK22A

David Clysén

Undervisar i matematik
Mentor NA22A

Erik Elgemyr

Legitimerad med behörighet att undervisa i datalagring, gränssnittsdesign, matematik, mjukvarudesign, programmering och teknik
Tjänstledig

Erika Lindholm

Legitimerad med behörighet att undervisa i svenska och medieämnen, resurspedagog
Mentor VO21

Emma Ullbrand

Legitimerad med behörighet att undervisa i juridik och humanistisk och samhällsvetenskaplig specialisering. ämnesansvar: juridik, programlagsledare: ek
Mentor EK20B

Emilie Meckbach

Legitimerad med behörighet att undervisa i företagsekonomi, ledarskap och organisation, och matematik. ämnesansvar: matematik
Mentor EK21B

Hanna Ericsson

Legitimerad med behörighet att undervisa i religionskunskap och svenska ämnesansvar: religionskunskap
Mentor NA21B

Hedda Wik

Legitimerad med behörighet att undervisa i svenska, svenska som andraspråk och religionskunskap
Mentor VO20

Jelena Davegårdh

Legitimerad med behörighet att undervisa i biologi, engelska och hållbart samhälle

Jimmy Lidström

Legitimerad med behörighet att undervisa i fysik, hållbart samhälle och matematik
Mentor NA21A

Joakim Loqvist

Legitimerad med behörighet att undervisa i biologi, hållbart samhälle och idrott och hälsa
Mentor NA22A

Johan Lindelius

Legitimerad med behörighet att undervisa i filosofi, historia och matematik
Mentor VO22

Johanna Zirath Malmberg

Legitimerad med behörighet att undervisa i engelska och matematik ämnesansvar: engelska
Mentor NA20C

Jonas Otz

Legitimerad med behörighet att undervisa i historia, hållbart samhälle och samhällskunskap
Mentor SA22B

Karin Brandin Samuelsson

Legitimerad med behörighet att undervisa i vårdämnen. programlagsledare: vo
Mentor VO20

Karin Ramström

Undervisar i vårdämnen
mentor VO22

Karl Milton

Legitimerad med behörighet att undervisa i fysik, hållbart samhälle, matematik och processteknik - energi, ämnesansvar: fysik
Mentor NA20A

Kerstin Nordblad

Legitimerad med behörighet att undervisa i engelska och svenska

Kristina Bergmark

Legitimerad med behörighet att undervisa i kemi och matematik. lektor. programlagsledare: na
Mentor NA21B

Kristina Pusic Alnashi

Legitimerad med behörighet att undervisa i historia och svenska, ämnesansvar: svenska som andraspråk
mentor SA21A

Lena Gustafsson

Legitimerad med behörighet att undervisa i matematik och religion
mentor NA22B

Lina Herlitz Nyström

Legitimerad med behörighet att undervisa i franska, italienska och svenska som andraspråk, ämnesansvar: italienska och svenska som andraspråk
Mentor EK20A

Linda Ohlsson

Legitimerad med behörighet att undervisa i engelska och spanska ämnesansvar: engelska
Mentor EK20A

Malin Jung

Legitimerad med behörighet att undervisa i historia, hållbart samhälle och samhällskunskap, ämnesansvar: samhällskunskap
mentor SA21A

Marcus Roman

Legitimerad med behörighet att undervisa i samhällskunskap och historia
Mentor SA22A

Margareta Blomqvist

Legitimerad med behörighet att undervisa i franska och svenska
Mentor NA20B

Maria Andwinge

Legitimerad med behörighet att undervisa i biologi, geografi och hållbart samhälle
mentor NA22B

Martin Svärd

Legitimerad med behörighet att undervisa i historia, hållbart samhälle, samhällskunskap och sociologi. ämnesansvar: historia, sociologi, programlagsledare: sam, förstelärare
Mentor SA20B

Martin Wetterborg

Legitimerad med behörighet att undervisa i historia, religionskunskap och samhällskunskap
Mentor EK21A

Mattias Björklund

Legitimerad med behörighet att undervisa i historia, hållbart samhälle och samhällskunskap. förstelärare
Tjänstledig

Mats Björkstrand

Legitimerad med behörighet att undervisa i kemi och matematik
Mentor NA21A

Monika Scipova

Legitimerad med behörighet att undervisa i engelska
Mentor SA21B

Natalie Kinert Lund

Legitimerad med behörighet att undervisa i estetisk kommunikation, svenska och teater
Mentor EK22B

Petra Hedman

Specialpedagog, legitimerad med behörighet att undervisa i religion och sociologi
Mentor EK20B

Rebecca Birgestam

Legitimerad med behörighet att undervisa i idrott och hälsa, specialidrott. Ämnesansvarig: Idrott och hälsa
Mentor SA21B

Robin Felldin

Undervisar i teknik
Mentor TE22

Sanna Bodemyr

Legitimerad med behörighet att undervisa i fysik, hållbart samhälle och matematik, ämnesansvar: fysik
mentor TE22

Sara Forster

Legitimerad med behörighet att undervisa i svenska och tyska. ämnesansvar: svenska och moderna språk, förstelärare
mentor EK21B

Sirwa Azez

Legitimerad med behörighet att undervisa i företagsekonomi, ledarskap och organisation, och matematik. förstelärare

Susana Florido Zeder

Legitimerad med behörighet att undervisa i idrott och hälsa och spanska
Mentor SA20B

Svante Lundeberg

Legitimerad med behörighet att undervisa i filosofi, klassisk grekiska - språk och kultur, latin - språk och kultur, och tyska
Mentor EK22A

Sven Rudebeck

Undervisar i ekonomiämnen
Mentor EK22B

Theres Wahlström

Legitimerad med behörighet att undervisa i engelska och spanska, ämnesansvar: spanska
Mentor EK21A

Therese Norrmén

Legitimerad med behörighet att undervisa i bildämnen, företagsekonomi, hållbart samhälle, ledarskap och organisation samt samhällskunskap
mentor SA20A

Tapiwa Nyika

Legitimerad med behörighet att undervisa i engelska och mediaämnen
Mentor TE20

Ulrika Nordlöf

Legitimerad med behörighet att undervisa i svenska och tyska
mentor SA20A

Åsa Forslin Aronsson

Legitimerad med behörighet att undervisa i biologi, hållbart samhälle och kemi, programlagsledare te
Mentor TE21

Bibliotek

Marlene Elias

BIBLIOTEKSASSISTENT

Ulf Schönberg

BIBLIOTEKARIE

Elevhälsa

Erika Lindholm

Legitimerad med behörighet att undervisa i svenska och medieämnen, resurspedagog
Mentor VO21

Jessica Jerbi

STUDIE- OCH YRKESVÄGLEDARE NA, TE OCH VO

Malin Ruuth

SKOLSKÖTERSKA

Marie Lundin

STUDIE- OCH YRKESVÄGLEDARE EK OCH SA

Petra Hedman

Specialpedagog, legitimerad med behörighet att undervisa i religion och sociologi
Mentor EK20B

Petra Kvarmans

KURATOR

Restaurang

Anne Halvardsson

Kock

Gülay Ünlü

SKOLMÅLTIDSBITRÄDE

Heli Mäenranta

Skolmåltidsbiträde
Leila Koskinen

Leila Koskinen

KÖKSCHEF

Natasha Yaylali

SKOLMÅLTIDSBITRÄDE

Nihayet Kaya

SKOLMÅLTIDSBITRÄDE

Tiina Tetri

1:A KOCK

Skoladministratörer och Intendent

Gabriel Johansson

SKOLADMINISTRATÖR

Jeannette Ling

INTENDENT

Lena Löfman

ELEVADMINISTRATÖR

Vaktmästare och IT samordnare

Caj Gladh

VAKTMÄSTARE

Christoffer Santala Andersson

IT-SAMORDNARE

Christian Skytt

VAKTMÄSTARE